משפט מינהלי

משפט מינהלימשרדנו מעניק ליווי משפטי וייעוץ בכול הקשור להתנהלות אל מול הרשויות השונות במדינת ישראל. לדאבון לב, רבים הם המקרים בהם האזרח הקטן מרגיש חסר אונים אל מול התנהלות רשויות השלטון, אוזלת ידן, הפלייתן, חוסר צדקתן ועוד.
יש לזכור, כי חוק בתי המשפט לעניינים מנהליים, אשר הקים את בתי המשפט לעניינים מנהליים  ( כחלק מבתי המשפט המחוזיים ), מגדיר את רשויות השלטון כ- רשות מדינתית (משרד ממשלתי, חברה ממשלתית), רשות עירונית (עירייה, מועצה מקומית) וכן כול גוף סטטוטורי אשר הוקף לפי חוק.
בהתאם לכך, משרדנו מתמחה בהגשת עתירות מנהליות כנגד החלטות מנהליות של אותם גופים בכול נושא שהוא ולרבות בנושאים: מכרזים, חינוך, בחינות הסמכה, הפלייה ואי שוויון ועוד.
כך למשל, מקרה בו הגיש המשרד עתירה מנהלית עקרונית כנגד לשכת עורכי הדין בישראל. באותו מקרה, סירבה הלשכה (גוף סטטוטורי אשר הוקם לפי חוק) ליתן הקלות במבחן אשר יהלמו את מצבה של נכה בעלת מוגבלויות וקשיי למידה נדירים. בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את העתירה ובהחלטה מנומקת הדגיש את חשיבותו של ערך השוויון במדינה דמוקרטית,כמו גם את החשיבות שבקבלת אנשים עם מוגבלויות לחברה.

כמו כן, משרדנו מייצג עסקים אל מול בתי משפט לעניינים מקומיים (בית המשפט של העירייה) בכול הקשור למתן רישיון עסק, כתבי אישום עקב חריגות, רעש וליקויים כאלה ואח’ וזאת תוך ליווי אינטנסיבי אל מול התובע העירוני ועד לקבלת התוצר המבוקש.

כמו כן, משרדנו מייצג לקוחות פרטיים בכול הקשור לתביעות אזרחיות כנגד רשויות מקומיות כתוצאה מהפרשי גביית ארנונה, נזקים (תביעות נזיקין) שנגרמו עקב עבודות עירייה ועוד.
כך למשל, באחד המקרים ייצג משרדנו אדם אשר גר בדיירות מוגנת באחת הערים במרכז הארץ. כתוצאה מחוב ארנונה שנצבר לו, פתחה נגדו העירייה בהליכים משפטיים לפינויו ופינוי משפחתו מן הבית, מכירת זכות הדיירות מוגנת שלו על ידי כונס נכסים וגביית החוב על ידי כך. לאחר שהעירייה פתחה תיק הוצאה לפועל לשם כך, פנה הלקוח את משרדנו והנ”ל פנה מייד להוצאת צו מניעה זמני. בתווך, הוגשה המרצת פתיחה לבית המשפט ובה נתבקש למנוע את הפינוי בטענה שזכות לדיירות מוגנת אינה ניתנת למימוש מיידי ובכפייה. בית המשפט קיבל את הטענה ופסק כנגד העירייה. הלקוח נשאר בביתו.

 

  • ניהול הליך פלילי

ניהול הליך פלילי

משרדנו נותן שירות משפטי בכל קשת התחומים במשפט הפלילי. עו”ד סלמון, שאמון על התחום הפלילי במשרדנו, התמחה […]

  • מעצרים

מעצרים

משרדנו חרט על דיגלו את נושא הזמינות ללקוח, ולדבר משנה חשיבות בייחוד בתחום המעצרים. משרדנו ממנה כונן […]

  • דיני תעבורה

דיני תעבורה

משרדנו מעניק שירותים משפטיים גם בתחום משפט התעבורה, בהיותו ענף של המשפט הפלילי.תיקי תאונת דרכיםנהיגה בשכרותתקיפת פסילה […]


יצירת קשר

טלפון: 077-9310081

עו”ד אורון סלמון: 052-4441121

עו”ד שי דקס: 052-2779805

פקס: 077-9310091

כתובת המשרד:
רחוב המלך ג’ורג’ 38 (“מצודת זאב”) תל אביב,
מיקוד 6329802


לשאלות, אנא מלאו ושלחו לנו את הטופס:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support